Forum Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Strona Główna Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Forum Studentów - UWAGA!!! aktywacja konta następuje w przeciągu 24h, jeśli kogoś konto nie zostało aktywowane prosze o kontakt sylwia.los@interia.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Warsztaty psychologiczne dla studentów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mocpoznania




Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 15:03, 12 Wrz 2012    Temat postu: Warsztaty psychologiczne dla studentów

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania
zaprasza na:
Warsztaty psychoedukacyjne

MOJE EMOCJE I UCZUCIA

Przyjdź, jeśli:

- masz ochotę lepiej poznać samego siebie
- chcesz pełniej uświadamiać sobie przeżywane emocje, zrozumieć mechanizmy ich powstawania i poznać proste, konkretne i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi
- potrzebujesz chwili dla siebie
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas

Program:

ZŁOŚĆ 13.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
„Jak się gniewać, to się gniewać - stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami - Trzeba czasem być złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa się nie tak, jak trzeba. Nic nie wydmuchuje z siebie, tylko wciąga do środka" (T. Jannson, "Muminki").
Podczas warsztatu wspólnie zastanowimy się nad tym, czym jest złość, jak ją przeżywać, wyrażać i jak sobie z nią radzić. Poznamy ciekawe i konstruktywne metody rozładowywania napięcia powstającego na skutek doświadczania złości. Będziemy mieli również okazję popracować z myślami i zniekształceniami poznawczymi towarzyszącymi złości.

SMUTEK 20.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
"Ogarnął mnie smu­tek przed da­leką drogą. Czy to nie prawda, że ta­ki smu­tek jest czymś na­tural­nym, na­wet wte­dy, kiedy człowiek wie, że u kre­su tej dro­gi cze­ka go szczęście?" (M. Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata").
Na zajęciach zajmiemy się smutkiem na różne sposoby - m. in. zastanowimy się, czy jest coś dobrego w smutku i jakie inne subtelne odczucia się z nim łączą. Nauczymy się dwóch sposobów radzenia sobie ze smutkiem - jednego skierowanego na nasz umysł i drugiego adresowanego do naszego ciała.

SMUTEK 27.09.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Zastanowimy się, jak do tej pory radziliśmy sobie ze smutkiem i czy nasze sposoby radzenia sobie są efektywne; poznamy kolejne metody radzenia sobie ze smutkiem i depresyjnym nastrojem, między innymi techniki rozpraszania oraz eksperyment behawioralny.

LĘK 4.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Warsztat odpowie nam na pytania: w jakich sytuacjach odczuwamy strach i lęk, jakie są rodzaje lęku i mechanizmy jego powstawania i narastania, jak konstruktywnie wykorzystać niepokój. Uczestnicy nauczą się prostej metody rozwiązywania problemów związanych z lękiem, a także podstaw treningu relaksacji mięśniowej Jacobsona.

LĘK 11.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Osoby, które wezmą udział w warsztacie, będą mogły doświadczyć oczyszczającego, wzmacniającego efektu wizualizacji korygującej lękowe przeżycia, poznać i od razu zastosować w praktyce metodę oswajania lęku za pomocą budowania własnej drabiny lęku, a także nauczyć się relaksacji za pomocą treningu autogennego Schulza.

MIŁOŚĆ 18.10.12 (czwartek), godz. 18.30-20.30
Podczas tego warsztatu będziemy wspólnie oglądać miłość partnerską poprzez pryzmat jej trzech składników: intymności, namiętności i zaangażowania oraz faz związku miłosnego. Każdy z uczestników stworzy własną mapę miłości i przyjrzy się swoim postawom wobec niej.

Prowadzi:
Karolina Kasprzak-Tomys – studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu. Zainteresowania: psychologia pozytywna, arteterapia, psychoterapia, taniec, rower, scrabble, spotkania z ludźmi.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych/wybranym.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena 1 warsztatu: 20 zł (dla studentów 15 zł)

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, [link widoczny dla zalogowanych]
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułów wybranych warsztatów)

[link widoczny dla zalogowanych]

polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco:
[link widoczny dla zalogowanych]!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771


--------------------



Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania
zaprasza na:

WARSZTAT KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ

dla studentów i uczniów

30 września 2012, niedziela, godz. 10.00-18.00

(z godzinną przerwą obiadową)


Przyjdź, jeśli:
- chcesz poznać i przećwiczyć techniki efektywnej komunikacji
- masz ochotę lepiej poznać samego siebie w relacji z drugim człowiekiem
- jesteś ciekaw, jak budować głębsze i dające satysfakcję relacje z innymi
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas


W programie m. in.:
- ćwiczenie technik aktywnego, uważnego słuchania
- zasady komunikacji bez przemocy wg Rosenberga
- jak konstruktywnie wyrażać emocje, jak mówić, żeby nas słuchano
- komunikacja niewerbalna - co wchodzi w jej skład i jaki jest jej związek z komunikacją werbalną
- jak asertywność może pomóc w komunikacji

Prowadzące:

Karolina Kasprzak-Tomys – studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu.


Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena: 50 zł


Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, [link widoczny dla zalogowanych]
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułu warsztatu)
[link widoczny dla zalogowanych]
polub nas na facebooku, będziesz na bieżąco:
[link widoczny dla zalogowanych]!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771
--------------------------------

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego
Moc Poznania zaprasza na:
WARSZTATY RELAKSACYJNE I AUTOREFLEKSYJNE
z wykorzystaniem technik arteterapeutycznych

Przyjdź, jeśli:

- potrzebujesz chwili dla siebie
- chcesz się na moment zatrzymać i odpocząć
- chcesz w przyjaznej atmosferze ciekawie i inspirująco spędzić czas
- masz ochotę lepiej poznać samego siebie

Program:

SMAKI I ZAPACHY 13.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Co mówią nam te dwa zmysły, które często lekceważymy, które wydają nam się znacznie mniej ważne niż wzrok czy słuch? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Co zmienia się, kiedy kierujemy swoją uważność na smak i zapach? Jakie są smaki i zapachy mojego życia?

RUCH I TANIEC 20.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Nasi przodkowie z czasów prehistorycznych przemierzali codziennie pieszo ok. 20-30 kilometrów - do takiej ilości ruchu przystosowany jest nasz organizm. Ruch i taniec poprawiają naszą koordynację ruchową, wzmacniają kontakt z własnym ciałem, pozwalają na odreagowanie stłumionego napięcia i na głęboki relaks zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej.
Na zajęciach pobawimy się ruchem na różne sposoby - m. in. nauczymy się prostego tańca w kręgu, wykorzystamy pantomimę do wyrażania emocji.

ODDECH I WIZUALIZACJA 27.09.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Oddech odżywia nasze ciało, daje nam tlen niezbędny do przeżycia, oczyszcza nasz organizm. Jest potężnym i całkowicie naturalnym narzędziem samouzdrowienia. Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym, czym jest dla nas oddech, nauczymy się oddychania przeponą, będziemy mogli doświadczyć także orzeźwiającego i wyciszającego efektu wizualizacji oddychania całym ciałem.

MUZYKA I DŹWIĘK 4.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Muzyka to nie tylko konkretne melodie, to również dźwięki, które towarzyszą nam niemal nieustannie w codziennym życiu. Warsztat umożliwi nam wsłuchanie się w różne rodzaje muzyki - zarówno relaksujące, jak i pobudzające, a także da nam przestrzeń do tworzenia muzyki przez nas samych.

JESTEM CZĘŚCIĄ NATURY 11.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Podczas tego warsztatu za pomocą plasteliny, kredek i farb spróbujemy umieścić naszą egzystencję w szerszym wymiarze i poczuć, jak wiele zawdzięczamy naturze i jak wiele mamy wspólnego z roślinami i zwierzętami. Sprawdzimy także, co ta świadomość zmienia w naszym postrzeganiu samych siebie.

JA W PRZESZŁOŚCI I TERAŹNIEJSZOŚCI 18.10.12 (czwartek), godz. 16.00-18.00
Poznamy metodę pracy z własną biografią, ze wspomnieniami, spojrzymy na swoją przeszłość z miejsca, w którym teraz jesteśmy, a także nauczymy się, jak wykorzystywać pamiętnik artystyczny w codziennym życiu.
Uczestnicy są proszeni o przyniesienie ze sobą 5-10 swoich zdjęć z różnych okresów życia i/lub różnych przedmiotów kojarzących się im z dzieciństwem, dorastaniem itd.

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych/wybranym.

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 14/25, Poznań
Cena 1 warsztatu: 20 zł (dla studentów 15 zł)

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442, 513 078 965, [link widoczny dla zalogowanych]
(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułów wybranych warsztatów)

Prowadzące:
Karolina Kasprzak-Tomys – studentka V roku psychologii na UAM w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych, psychologia zdrowia i choroby). W trakcie rocznego szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CTPB). Doświadczenie zawodowe: Centrum Treningu Uwagi Słuchowej metodą Tomatisa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu, Agencja Rekrutacji Polish Personnel, NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Poznaniu.

Magdalena Pietrzak - w trakcie studiów na UAM na kierunku: pedagogika specjalna i w trakcie nauki na Studium Medycznym na kierunku: terapia zajęciowa. Doświadczenie zawodowe: Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Owińskach, rehabilitacja ruchowa chłopca z MPD, przedszkole specjalne, szkoły dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, DPS.
[link widoczny dla zalogowanych]
polub nas na facebooku, będziesz na bieżąco:
[link widoczny dla zalogowanych]!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin